چگونه در دوران قاعدگی (پریودی) رابطه داشته باشیم؟

چگونه در دوران قاعدگی (پریودی) رابطه داشته باشیم؟

سایت اب کرین تقدیم میکند

چگونه در دوران قاعدگی (پریودی) رابطه داشته باشیم؟

فعالیت جنسی در طول قاعدگی در برخی فرهنگ ها تابو در نظر گرفته می شود. از آنجایی که زنان دارای سیکل منظم ، حدود یک ربع ماه پریود می شوند اجتناب از رابطه جنسی در طول قاعدگی اغلب نیاز به مذاکره دارد که در برخی از موارد ناراحتی در روابط سبب می شود. چرا این تابوها وجود دارند؟ بیشتر آنها مبتنی بر ایده های قدیمی هستند که عنوان می کند خود دوران قاعدگی کثیف می باشد ولی هیچ چیز “کثیف” یا خطرناکی در مورد خون قاعدگی وجود ندارد.

چگونه در دوران قاعدگی رابطه داشته باشیم

رابطه جنسی در دوران قاعدگی می تواند سالم باشد و حتی فواید خاصی داشته باشد. برخی از زنان متوجه افزایش برانگیختگی در طول دوره خود می شوند و متوجه می شوند که رابطه جنسی در دوران پریود ارتباط آنها را با شریک زندگی خود تقویت می کند. علاوه بر این، شواهد نشان می‌دهند هورمون‌های آزاد شده در طول ارگاسم می‌توانند به کاهش دردهای قاعدگی کمک کنند. اگر در طول دوره قاعدگی تمایلی به فعالیت جنسی ندارید، این نیز کاملاً خوب است. خودارضایی در دوران قاعدگی همیشه یک گزینه است و فواید مشابهی را به همراه دارد.

 

در اینجا چند نکته در مورد رابطه جنسی در دوران قاعدگی آورده شده است

نحوه نزدیک شدن به رابطه جنسی در دوران پریود برای هر یک از زوجین منحصر به فرد است – برخی ممکن است ترجیح دهند در حین قاعدگی رابطه جنسی خود را زیر دوش تجربه کنند تا آنها را کمتر نامرتب و بهم ریخته کنند. برخی از افراد تا زمان مقاربت از تامپون استفاده می کنند و سپس از روغن کاری استفاده می کنند. (خون قاعدگی همچنین می تواند به عنوان روان کننده عمل کند.) برخی از زوج ها ممکن است ترجیح دهند که یک حوله زیر آنها بگذارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است از کمی نامرتب بودن لذت ببرند. تا زمانی که زوجین با این وضعیت راحت باشند، دلیلی برای اجتناب از رابطه جنسی در دوران قاعدگی وجود ندارد.

در اینجا چند نکته در مورد رابطه جنسی در دوران قاعدگی آورده شده است

آیا در صورت داشتن رابطه جنسی در پریود می توانید باردار شوید؟

پاسخ کوتاه به این پرسش بله است.

در صورت داشتن رابطه جنسی در دوران پریودی می توانید باردار شوید. پنجره باروری شما – زمانی در چرخه شما که احتمال بارداری شما بیشتر است – به عوامل مختلف محیطی و فیزیولوژیکی بستگی دارد. اگر در طول دوره قاعدگی خود رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید می توانید باردار شوید.

اما، تحقیقات نشان داده است که احتمال قرار گرفتن در پنجره باروری در روزهای اول پریود نزدیک به صفر است و ممکن است در روز چهارم به حدود 2٪ افزایش یابد.

آیا در صورت داشتن رابطه جنسی در پریود می توانید باردار شوید؟

افرادی که سیکل های قاعدگی قابل پیش بینی و با طول معمول (24 تا 38 روز) دارند، کمتر در در طول دوره قاعدگی یا بلافاصله پس از آن قرار در دوران بارداری قرار می گیرند، در حالی که افراد با چرخه های کوتاه یا غیرقابل پیش بینی بیشتر احتمال دارد در دوره قاعدگی در دوره باروری خود باشند. پنجره باروری روزهایی در چرخه شماست که احتمال وقوع بارداری بیشتر است. این دوره شامل روزهای منتهی به تخمک گذاری، از جمله، و بلافاصله پس از تخمک گذاری است. اگر در اوایل سیکل خود تخمک گذاری کنید، که احتمال آن با افزایش سن بیشتر می شود، پنجره باروری شما می تواند با پریود شما همپوشانی داشته باشد. اگر در طول قاعدگی که با روزهای احتمالی تخمک گذاری شما همپوشانی دارد، رابطه جنسی محافظت نشده داشته باشید، ممکن است بارداری رخ دهد.

 

آیا هنگام داشتن رابطه جنسی در پریود خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی وجود دارد؟

خون قاعدگی می تواند PH واژن شما را تغییر دهد و احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی از شریک آلوده را افزایش دهد. کاندوم در رابطه جنسی در دوران پریودی با شریک نامطمئن اهمیت دارد. از روش های بازدارنده (کاندوم، سدهای دندانی) با شریک جنسی آزمایش نشده یا جدید در طول رابطه جنسی نفوذی و دهانی برای کاهش خطرات بیماری های مقاربتی استفاده کنید. اگر در پریودی زیر دوش رابطه جنسی داشته باشید، آب می تواند بر اثربخشی کاندوم تأثیر بگذارد. این خطر با افتادن کاندوم در حمام مرتبط است، بنابراین حتی هنگام دوش گرفتن یا داخل وان باید از لوبریکانت استفاده کنید. اگر شما و همسرتان رضایت خود را داشته باشید، رابطه جنسی دهانی در دوران قاعدگی ممنوع نمی باشد. رابطه جنسی دهانی که بر روی کلیتوریس متمرکز است ممکن است احتمال ورود خون به دهان را کاهش دهد.

آیا هنگام داشتن رابطه جنسی در پریود خطر ابتلا به بیماری های مقاربتی وجود دارد؟

بازی مقعدی یا رابطه جنسی مقعدی نیز در مرحله قاعدگی قابل دسترسی است و می تواند قرار گرفتن در معرض خون قاعدگی را کاهش دهد. اگر رابطه مقعدی را با شخص دیگری به جز همسر خود تجربه می کنید ، به یاد داشته باشید که این امر خطرات بیماری های مقاربتی مشابه رابطه جنسی دهانی یا مقاربت واژینال را دارد. مواجهه با مدفوع نیز در حین بازی مقعدی ممکن است. باکتری های روده می توانند خطر عفونت را ایجاد کنند. قبل از تغییر رابطه جنسی مقعدی به دهانی یا واژینال، آلت تناسلی یا اسباب بازی را بشویید یا کاندوم را عوض کنید.

 

حقیقت در مورد رابطه جنسی در دوران پریودی

این ایده که رابطه جنسی در دوران قاعدگی در مقایسه با سکس های دیگر کثیف یا ناپاک است درست نیست. هر رابطه جنسی می تواند شامل انواع مختلفی از مایعات و مواد دفعی باشد بنابراین خون قاعدگی دلیلی برای اجتناب از مقاربت نیست مگر اینکه ترجیح شخصی شما باشد.

حقیقت در مورد رابطه جنسی در دوران پریودی

فواید رابطه جنسی در دوران قاعدگی

اگر شریک زندگی شما تا به حال سعی کرده است شما را متقاعد کند که رابطه جنسی در طول قاعدگی می تواند احساس بهتری در شما ایجاد کند، ممکن است حق با او باشد. برخی از زنان پس از فعالیت جنسی دچار کاهش گرفتگی و احساس نفخ می شوند، به خصوص زمانی که این فعالیت شامل ارگاسم باشد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به دنبال فعالیت هایی هستید که از آنها لذت می برید ، رابطه جنسی در دوران پریودی ممکن است چیزی باشد که باید به لیست اضافه شود! تحقیقات نشان می‌دهد که داشتن رابطه جنسی در زمان پریودی در صورتی که در یک رابطه متعهد باشید و یک شریک حمایتی  داشته باشید، رایج‌تر است. زنان تحصیل‌کرده نیز بیشتر از سایر افراد رابطه جنسی در زمان پریودی دارند و زنان سفیدپوست نسبت به آن احساس مثبت بیشتری دارند.

 

واکنش های بیوشیمیایی که در مغز و بدن شما در طول و بعد از رابطه جنسی رخ می دهد نیز می تواند برخی از آن عوارض جانبی نه چندان خوشایند قاعدگی را قابل تحمل تر کند. به عنوان مثال، اکسی توسین باعث می شود احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید و نسبت به مسائل کمتر در حال تدافعی قرار بگیرید. به همین دلیل است که اکسی توسین به عنوان “هورمون نوازش” شناخته می شود. این هورمون همدلی را افزایش می‌دهد، و همچنین می‌تواند خلق و خوی شما را در زمانی که پریود می شوید بهبود ببخشد و ارتباط با دیگران را کمتر استرس‌زا و تنش زا کند. مطمئناً، هنگام داشتن رابطه جنسی در حین قاعدگی، از تمام مزایای دیگر رابطه جنسی، از جمله کاهش استرس و پیوند با شریک زندگی خود بهره مند خواهید شد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که شهوت شدیدی را قبل از پریود یا در طی آن تجربه می‌کنید، ممکن است برای این نوع رابطه آماده باشید.

فواید رابطه جنسی در دوران قاعدگی

چگونه در پریود خود رابطه جنسی داشته باشیم

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که ممکن است در دوره قاعدگی تمایلی به رابطه جنسی نداشته باشید، این است که ممکن است ملحفه‌ها یا پتوها را خراب کنید یا حتی تشک خود را برای همیشه با خون لکه دار کنید. شما می توانید رابطه جنسی خود را در روزهایی که خونریزی کمتری دارید، مشکلات احتمالی رابطه جنسی در دوران پریودی را به حداقل برسانید. به عنوان مثال، ممکن است در چند روز آخر پریودی، خونریزی بسیار کمتری را تجربه کنید که این امر آن را برای رابطه جنسی در دوره قاعدگی ایمن تر می کند. اقدام بعدی برای محافظت از تخت و ملحفه‌هایتان این است که یک حوله زیر خود بگذارید تا خونی که از شما خارج می‌شود، را به خود جذب کند.

چگونه در پریود خود رابطه جنسی داشته باشیم

به یاد داشته باشید که دهانه رحم شما ممکن است در موقعیتی متفاوت یا حساس تر از حد معمول باشد، بنابراین فشار دادن سخت یا عمیق یا برخی از پوزیشن ها ممکن است دردآور باشد. در نظر بگیرید که شریک زندگی خود را در وضعیت دختر گاوچران (Cowgirl position) قرار دهید تا میزان درد احتمالی را در شما کاهش دهد. برخی از افراد توصیه می‌کنند برای به حداقل رساندن جریان خون پوزیشن هایی را تجربه کنید که بانو در پایین قرار می گیرد مانند پوزیشن میسیونری قدیمی (رایج ترین پوزیشن سکس که مرد بر روی زن می خوابد)، ، اما اگر جریان خون شما کمتر باشد، ممکن است این کار ضروری نباشد.

چگونه در پریود خود رابطه جنسی داشته باشیم

 

خودارضايي در هنگام قاعدگي (پریودی) ،چگونه انجام دهیم؟

امتیاز شما به این مطلب

منبع: ebkorean.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.