معرفی انواع پرده بکارت با عکس و روش تشخیص

معرفی انواع پرده بکارت با عکس و روش تشخیص

سایت اب کرین تقدیم میکند

معرفی انواع پرده بکارت با عکس و روش تشخیص

پرده بکارت یکی از افسانه ها و داستان های متفاوت در زنان است که در بسیاری از فرهنگ ها از آن به عنوان جایزه ارزشمندی که یک زن در شب عروسی به شوهرش می دهد یاد می شود. دکتر تریستان بیکمن، متخصص زنان و زایمان مستقر در سانتا مونیکا می گوید: پرده بکارت یک قطعه کوچک از بافت غشایی است که دهانه واژن را می پوشاند. در حالی که پرده بکارت اشکال مختلفی دارد، رایج ترین آن ها هلالی (در زبان انگلیسی از آن به عنوان Half moon یاد می شود) است. این عملکرد باعث می شود که خون در طول دوره قاعدگی به راحتی از واژن شما خارج شود. در این پست ما قصد داریم نگاهی کلی به انواع پرده بکارت بیاندازیم؛

معرفی انواع پرده بکارت

انواع پرده بکارت

هدف از داشتن پرده بکارت هنوز در دنیای پزشکی یک راز است. اما متخصصان زنان در سراسر جهان معتقدند که پرده بکارت از واژن در برابر میکروب ها و آلودگی های خاص محافظت می کند. این یک هدف محافظتی در نوزادان، کودکان به حساب می آید و در دوران بلوغ نیز فشار دادن اشیا به داخل واژن را محدود می کند.

اگرچه پرده بکارت دست نخورده در چندین فرهنگ به عنوان نشانه ای از پاکی دختر در نظر گرفته می شود اما در کشورهای پیشرفته این باور دیگر منسوخ شده و از آن به عنوان توهین به بانوان یاد می شود. داشتن یک پرده بکارت شکسته یا سالم این واقعیت را تغییر نمی دهد که هر پرده بکارت از نظر شکل، اندازه و ضخامت متفاوت است. در زیر به برخی از انواع پرده بکارت پرداخته شده است.

 

پرده بکارت بدون سوراخ

این نوع پرده یک غشای نازک است که دهانه واژن را به طور کامل می پوشاند. پرده بکارت بدون سوراخ اغلب در بدو تولد تشخیص داده نمی شود و بانوان باید تا زمان بلوغ صبر کنند تا پزشکان بتوانند این نوع پرده را تشخیص دهند. از آنجایی که پرده بکارت بدون سوراخ ، خونریزی قاعدگی را بسیار دشوار می کند سبب می شود خون به داخل واژن باز گردد که در بسیاری از موارد به توده واژن تبدیل شده و باعث درد شکم یا کمر می شود. در برخی از موارد این نوع پرده اختلالات گوارشی و مشکل در دفع ادرار را نیز سبب می شود. پرده بکارت بدون سوراخ می تواند منجر به مشکلاتی مانند عفونت در واژن، مشکلات کلیوی و اندومتریوز شود.

پرده بکارت بدون سوراخ

پرده بکارت میکروپرفوره

پرده بکارت میکروپرفوره به غشای نازکی گفته می شود که دهانه واژن را می بندد اما نه به طور کامل. این نوع پرده بکارت همانند بکارت بدون سوراخ ، جریان خون قاعدگی را دشوار می کند که این مسئله به دلیل وجود تنها یک سوراخ بسیار کوچک در وسط آن می باشد. این نوع پرده بکارت از بدو تولد وجود دارد و به دلیل عدم رشد مناسب پرده بکارت در طول دوران بارداری مادر رخ می دهد. چگونه بفهمیم پرده بکارت میکروپرفوره دارید؟ مراقب علائم زیر باشید –

پرده بکارت میکروپرفوره

  • پریودها بیشتر از حد معمول طول می کشد
  • درد یا ناراحتی هنگام گذاشتن یا برداشتن تامپون
  • امکان وارد کردن تامپون وجود ندارد
  • درد یا خونریزی وحشتناک هنگام پاره شدن پرده بکارت در حین سکس

 

پرده بکارت تیغه ای یا دیواره دار

هنگامی که یک نوار اضافی از بافت پرده بکارت دارید که تا حدی دهانه واژن را مسدود می کند، به آن پرده بکارت تیغه ای یا دیواره دار می گویند. شایع ترین مشکل برای زنانی که پرده بکارت تیغه ای دارند، گیر کردن تامپون است که این مسئله برداشتن یا گذاشتن نوار بهداشتی را برای آن ها دشوار می کند. زنانی که پرده بکارت تیغه ای دارند می توانند در حین مقاربت احساس خونریزی و درد را به شدت تجربه می کنند که این مسئله به دلیل وجود دو دهانه در پرده بکارت است که یکی بزرگ و دیگری کوچک می باشد.

 

پرده بکارت حلقوی

پرده بکارت حلقوی که بنا به گفته بسیاری از پزشکان این نوع پرده رایج ترین نوع پرده در میان زنان می باشد. در این نوع پرده جریان خون در زنان به راحتی صورت می گیرد و زنان در حین سکس درد کمتری را نسبت به دیگر انواع پرده تجربه می کنند.

پرده بکارت حلقوی

پرده بکارت مشبک

پرده بکارت مشبک یک وضعیت نادر است که در آن پرده بکارت دختر دارای سوراخ های کوچک زیادی در آن است. این نوع پرده بکارت معمولاً مایعات قاعدگی و سایر مایعات را خارج می‌کند، اما ممکن است در استفاده از تامپون، معاینه لگن و در مراحل بعدی فعالیت جنسی مشکلاتی ایجاد کند.

 

همه بانوانی که واژن دارند پرده بکارت ندارند!

پرده بکارت قطعه نازکی از بافت است که دهانه واژن را احاطه می کند. اگرچه اغلب از نظر اجتماعی بخش مورد انتظار فردی است که آناتومی واژن دارد، بسیاری از مردم بدون این تکه بافت متولد می شوند. در جوامع پزشکی، پرده بکارت به عنوان بقایای رشد واژن شناخته می شود که فاقد هدف بالینی در خارج از رحم است.

از این رو، از اطلاعات فوق می توان استنباط کرد که پرده بکارت شاخص قابل اعتمادی برای باکره بودن یا نبودن زن نیست. علاوه بر این، نوع پرده بکارت می تواند منجر به محدود شدن جریان قاعدگی شود که واژن با خون قاعدگی پر می شود که می تواند منجر به مشکلات دیگری شود. انواع مختلف پرده بکارت را می توان از طریق روش های جراحی بازسازی کرد.

 

خوب، پس چه چیزی باعث “پاره شدن” پرده بکارت می شود؟

دکتر وایت می گوید در مورد رابطه جنسی دخولی واژینال، پرده بکارت شما کشیده می شود و به طور کلی پاره می شود که منجر به خونریزی احتمالی برای برخی افراد می شود. او توضیح می دهد که تجربه هر فرد از نظر زمانی که پرده بکارت او پاره می شود و اینکه آیا علائم فیزیکی مانند درد را احساس می کند متفاوت است. اگر پرده بکارت ضخیم تر یا سفت تر و کشش کمتری داشته باشد، احتمال پارگی آشکاری وجود دارد.

اما موارد بسیار دیگری وجود دارد که می تواند باعث پارگی پرده بکارت شود. دکتر راسر خاطرنشان می کند که پرده بکارت بسیاری از افراد به مرور زمان به دلیل شرکت در فعالیت های بدنی مانند دوچرخه سواری، اسب سواری، ژیمناستیک و حتی خودارضایی فرسوده و نازک می شود. هر چه پرده بکارت نازک تر شود، احتمال پارگی آن بیشتر می شود. دکتر وایت می‌گوید، ، معاینات زنان (مانند آزمایش پاپ اسمیر) نیز می‌تواند پرده بکارت را پاره کند.

دکتر وایت می‌گوید که تامپون‌ها همچنین می‌توانند پرده بکارت را کشیده، بنابراین بافت پس از استفاده‌های متعدد یا حتی تنها یک بار قرار دادن نوار بهداشتی پاره می‌شود. اگر به طور مرتب از تامپون استفاده می کنید، بعید است که پرده بکارت شما هنوز دست نخورده باشد، اما این بدان معنا نیست که نباید از آنها استفاده کنید.

یکی از رایج ترین تصورات غلط این است که پرده بکارت دست نخورده، باکرگی فرد را تایید می کند. دکتر گوسین می گوید: «هیچ راهی وجود ندارد که بتوان با نگاه کردن به پرده بکارت، متوجه شد که آیا کسی رابطه جنسی داشته است یا خیر. پرده بکارت در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارد و شما نمی‌توانید تشخیص دهید که چیزی که می‌بینید برای آنها عادی است یا خیر.

 

آیا وقتی پرده بکارت شما پاره می شود درد دارد؟

این در نهایت به ساختار منحصر به فرد پرده بکارت و تحمل درد شخصی شما بستگی دارد. برخی از افراد ممکن است هنگام پاره شدن پرده بکارت احساس درد کنند، در حالی که برخی دیگر ممکن است حتی متوجه پاره شدن پرده خود نشوند. اگر برای اولین بار می خواهید رابطه جنسی دخولی داشته باشید اما قدرت تحمل درد را ندارید؟ بهتر است این دست از افراد با مراجعه به پزشک پرده بکارت خود را برداشته و سپس رابطه جنسی را برقرار کنند.

 

 

فاصله بكارت از دهانه واژن +توضیح با عکس

درد بعد از پارگی پرده بکارت ، زدن پرده چقدر درد دارد؟

اموزش رابطه شب اول ازدواج ،باید چیکار کنیم؟

امتیاز شما به این مطلب

منبع: ebkorean.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.