كليتوريس چيست و دقیقا كجاست؟ با عکس

كليتوريس چيست و دقیقا كجاست؟ با عکس

سایت اب کرین تقدیم میکند

كليتوريس چيست و دقیقا كجاست؟ با عکس

کلیتوریس حساس ترین محرک احساسات جنسی بانوان به حساب می آید. تنها هدف این اندام جنسی این است که شما را قادر سازد لذت جنسی را تجربه کنید. درک اینکه چه نوع لمسی احساس خوبی دارد (و چه زمانی) می تواند زندگی جنسی شما را بهبود بخشد. از این رو كليتوريس تاثیر بسزایی بر روی زندگی جنسی شما دارد.

كليتوريس چيست وكجاست؟

کلیتوریس چیست؟

کلیتوریس که در زبان انگلیسی از آن به عنوان Clitoris یاد می شود مرکز لذت آناتومی تولید مثل بانوان به حساب می آید. اغلب افراد (تفاوتی بین مرد و زن بودن این مسئله یک باور عمومی اشتباه است) کلیتوریس را به عنوان قسمت کوچکی از گوشت که در بالای اندام تناسلی (فرج) بانوان قرار گرفته در نظر می گیرند، اما این بخش تنها بخشی از کلیتوریس به حساب می آید که می توانید مشاهده کنید. کلیتوریس بانوان در اصل از شبکه تو در توی از بافت اعصاب و نعوظ تشکیل شده است که دارای دو بخش داخلی و خارجی می باشد.

کلیتوریس چیست؟

تحریک لمسی ( منظور از لمس تنها از طریق دست یا آلت جنسی مردانه نمی باشد ، استفاده از زبان و اسباب بازی های جنسی نیز موثر هستند) کلیتوریس می تواند به بانوان احساس تحریک جنسی بدهد. تحریک لمسی در بسیاری از بانوان احساس برانگیخته شدن جنسی را تا رسیدن به ارگاسم افزایش دهد. تحقیقات محققان ثابت کرده است حتی در صورت عدم تجربه ارگاسم نیز بانوان پس از تجربه لمس شدن کلیتوریس احساس لذت بخشی را تجربه می کنند و به نوعی خاطره خوبی را در ذهن خواهند داشت.

 

کلیتوریس شما چه می کند؟

مطالعات متعددی که از سال 1970 آغاز شد نشان داد تنها هدف این ارگان بوجود آوردن امکان کسب حداکثر لذت جنسی در بانوان می باشد (در اصل یکی از دلایلی که بانوان نسبت به مردها لذت جنسی بیشتری می برند همین بافت گوشی است). علم زیست شناسی بر این باور است که فرج (در زبان فارسی عامیانه از آن به عنوان محبل یا کس نیز یاد می شود) باعث ایجاد حس جنسی می شود ولی کلیتوریس حساس ترین قسمت فرج به حساب می آید. از این رو هرگونه تماسی با کلیتوریس می تواند لذت بخش ترین پاسخ های جنسی را در بدن بانوان ایجاد کند.

کلیتوریس شما چه می کند؟

همانگونه که پیش از این نیز ذکر کردیم کلیتوریس بانوان نسبت به لمس شدن حساس است. در مجموعه تحقیقاتی که از سال 1986 (بهتر است به سریال master of sex نیز نگاهی بیاندازید) انجام شد مشخص گردید تماس فیزیکی فرد به فرد لذت پاسخ جنسی بانوان را بیش از تماس به اسباب بازی های جنسی افزایش می دهد. دخول آلت تناسلی مردانه (که در زبان عامیانه از آن به عنوان کیر یاد می شود) به واژن ، نسبت به انگشتان یا اسباب بازی جنسی یا حتی تاثیر کمتری دارد و تنها می تواند کلیتوریس را از طریق دیواره واژن تحریک کند. به منظور اینکه بانوان بتوانند بهترین تجربه را از لمس کلیتوریس تجربه کنند بهتر است تمامی محرک های جنسی را بر روی خود آزمایش کنند.

 

کلیتوریس در کجا قرار دارد؟

فرج که در زبان انگلیسی از آن به عنوان Vulva نیز یاد می شود اصطلاحی است که برای توصیف تمام اندام های تناسلی خارجی زنان استفاده می شود ولی این در حالی است که واژن یک اندام داخلی است.

کلیتوریس در کجا قرار دارد؟

قسمت های فرج در اطراف واژن قرار دارند. این اندام ها عبارتند از:

 

  • لب های بزرگ، لب های بزرگتر/خارجی
  • لب های کوچک، لب های کوچکتر/ داخلی
  • کلیتوریس
  • دهلیز واژن، ناحیه ای که واژن را احاطه کرده است
  • پیاز دهلیز که در دو طرف واژن یافت می شود
  • غدد بارتولین که مخاط ترشح می کنند تا واژن را روان کنند

کلیتوریس در نقطه ای قرار دارد که لابیاهای بزرگ در نزدیکی استخوان شرمگاهی به هم می رسند. این بافت توسط رباط ها به لابیاها و همچنین ساختارهایی به نام سمفیز شرمگاهی و مونس پوبیس (صفحه ای از بافت چربی) متصل می شود. این بخش ها کلیتوریس را در وضعیت خمیده خود نگه می دارند.

در جراحی تطبیق و بازتایید برای ساختن آلت تناسلی، این رباط‌ها آزاد می‌شوند تا به کلیتوریس اجازه صاف شدن و افزایش طول را بدهند.

قسمت هایی از کلیتوریس که می توانید ببینید عبارتند از:

غدد (گلنس) کلیتوریس: این قسمت کوچک کلیتوریس در بالای فرج قرار دارد. این بافت مملو از اعصاب است و به تحریک بسیار حساس است.

کلاهک کلیتورال (پرپوس): این چین پوستی گلانس کلیتوریس را می پوشاند و از نظر علمی بخشی از لابیا مینور است، اما گاهی اوقات در آناتومی کلیتورال گنجانده می شود.

 

قسمت‌های داخلی کلیتوریس به دور مجرای ادرار (لوله‌ای که به ادرار اجازه خروج از بدن شما را می‌دهد) می‌پیچد و تا بالای واژن امتداد می‌یابد. این بخش های داخلی عبارتند از:

 

بدنه اصلی واژن (corpora): بخش اصلی کلیتوریس نسبتا کوتاه است. از دو استوانه جفتی از بافت نعوظ به نام اجسام غاری که در زبان انگلیسی corpora گفته می شود تشکیل شده است.

Crura: بدنه‌هایی که هر کدام به ساقه طولانی منشعب می‌شوند. این ساقه حدود 5 تا 9 سانتی متر (سانتی متر) است به لگن می رسد. آنها از بافت نعوظ تشکیل شده اند و مجرای ادرار و مجرای واژن را احاطه کرده اند.

پیازها: پیازهای کلیتوریس نیز از بافت نعوظ تشکیل شده اند. آنها بین crura و در کنار سطح دیواره واژن، در امتداد خط لابیا مینور یافت می شوند. اندازه لامپ ها در طول تحریک جنسی دو برابر می شود و از 3 تا 4 سانتی متر شل و حدود 7 سانتی متر می شود.

کلیتوریس در کجا قرار دارد؟

ریشه: ریشه جایی است که تمام اعصاب هر یک از بدن های نعوظ کلیتوریس به هم می رسند. نزدیک به سطح بدن در محل اتصال کرورا، این ناحیه بسیار حساس است. قسمت پشتی ریشه کلیتورال نزدیک دهانه مجرای ادرار است.

 

تغییرات تشریحی در کلیتوریس

تفاوت هایی در نحوه رشد اندام تناسلی در برخی افراد وجود دارد. به این شرایط اینترسکس یا بیناجنس می گویند. برخی از این تغییرات شامل تغییرات کلیتوریس و نحوه ظاهر شدن آن در هنگام تولد است. به عنوان مثال، هیپرپلازی مادرزادی آدرنال ممکن است منجر به ظاهر یک کلیتوریس بزرگتر شود که در این شرایط بیشتر شبیه آلت تناسلی یا واژن است.

 

جراحان در گذشته این تفاوت ها را “اصلاح” یا به نوعی دختران را ختنه می کردند. در سال‌های اخیر، مخالفت‌های بسیاری از سوی افراد بین‌جنسیتی و خانواده‌هایشان و همچنین بسیاری از پزشکان و محققان صورت گرفته است. بسیاری در حال حاضر توصیه می کنند که جراحی را تا زمانی که فرد به اندازه کافی بزرگ شود که خودش تصمیم بگیرد به تعویق بیاندازد.

استثنا در مواردی است که این تفاوت های آناتومیکی ممکن است ادرار کردن را دشوار یا غیرممکن کند. این مشکلی است که به دلایل پزشکی باید با جراحی اصلاح شود.

 

دیر ارضا شدن زن نشانه چیست؟

چگونه بعد از ارضا شدن دوباره ارضا شویم؟

آیا رابطه از پشت (مقعدی) ضرر دارد؟ چقدر درد دارد؟

منبع: ebkorean.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.