علاقه مردان به پای زنان (فوت فتیش)

علاقه مردان به پای زنان (فوت فتیش)

سایت اب کرین تقدیم میکند

علاقه مردان به پای زنان (فوت فتیش)

فوت فتیش یک علاقه جنسی به پا است، به عبارت دیگر فوت فتیش در اصل شامل پاها، انگشتان پا و مچ پا را نیز شامل می شود. افرادی که فوت فتیش هستند با دیدن پای زنان از نظر جنسی برانگیخته شده و یا به اصطلاح عامیانه شهوتی می شوند. این ترجیح خاص برای پاها می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

برخی افراد فقط با نگاه کردن به پاها شهوتی می شوند ولی برخی دیگر از افراد ممکن است با دیدن ناخن های رنگ شده، جواهرات، یا سایر تزئینات نیز حس شهوت به آن ها دست دهد. نکته عجیب در مورد فوت فتیش شهوتی شدن افراد با ماساژ پا و عبادات دینی ای می باشد که پا در آن ها درگیر می شوند. حالا همراه با هم قصد داریم نگاهی دقیق بر روی این فتیش بیاندازیم، ولی ابتدا فتیش چیست؟

فتیش چیست؟

فتیش هیجان جنسی در پاسخ به یک شی یا قسمتی از بدن مانند کفش یا پا است که معمولاً اندام جنسی به حساب نمی آیند و در مردان نیز نسبت به زنان شایع تر می باشد.

بسیاری از افرادی که دارای فتیش هستند، برای تحریک جنسی، نعوظ و ارگاسم، باید به تنهایی یا با شریک زندگی، موضوع مورد علاقه خود را در میان گذاشته و یا هنگام رابطه جنسی در مورد آن خیال پردازی کنند.

علاقه مردان به پای زنان (فوت فتیش)

فوت فتیش چیست؟

بر اساس تعریف فتیس در مبحث قبلی ، فوت فتیش شرایطی است که شخص به شدت به سمت پاها اشتیاق داشته و حتی با دیدن عکس آن ها نیز تحریک می شود. بر اساس صحبت هایی که جامعه مدرسین اختلالات جنسی استرالیا عنوان می کنند فوت فتیش از یک فرد به فرد دیگر متفاوت بوده و بخشی از پا که یک فرد را تحریک می کند برای فرد دیگر غیر جذاب بوده و برای او تحریک آمیز نمی باشد. تحقیقات نشان داده است برخی از افرادی که از اختلال فوت فتیش رنج می برند ممکن است از دیدن ، بو ، شکل و حتی قوس و پاشنه تحریک شده و نسبت به خوردن یا لیس زدن پا اقدام نمایند.

فوت فتیش چه قدر رایج است؟

فوت فتیش به عنوان یک عقده یا حتی مشکل جنسی در نظر گرفته می شود و بیشتر از سایر انواع فتیش در مورد آن صحبت و درک می شود. یک مطالعه معتبر نشان داد که فتیش های مربوط به اعضای بدن انسان رایج ترین فتیش ها هستند. فتیش های مرتبط به پا، یا به صورت آکادمیک پودوفیلیا، تقریبا 50 درصد از ترجیحات این گروه را تشکیل می دهند.

علاقه مردان به پای زنان (فوت فتیش)

چرا افراد انواع فوت فتیش را تجربه می کنند؟

تحقیقات زیادی برای کشف چرایی رشد فتیش صورت نگرفته است. با این حال، برخی از نظریه ها ارائه شده است. عوامل بیولوژیکی، فرهنگی، عاطفی و اجتماعی همگی ممکن است در این مسئله نقش داشته باشند.

آلفرد بینه، روانشناس فرانسوی، اولین کسی بود که در سال 1887 از واژه فتیش در زمینه اختلالات جنسی استفاده کرد. در آن زمان، گمان می رفت که فتیش ها از طریق تجربه ای تحریک کننده با یک شی در دوران کودکی شکل گرفته باشند.

در واقع، تحقیقات نشان داده است که می‌توان افراد را با اشیایی مانند چکمه‌ها شرطی کرد که برانگیخته شوند، و این نشان می‌دهد که فتیش یک فرآیند آموخته‌شده است.

تصور می شود که فتیش در بانوان کمتر رایج است، که همین مسئله ممکن است نشان دهد که عوامل منحصر به فردی در رابطه با تفاوت های بیولوژیکی بین زن و مرد وجود دارد. با این حال، توجه به این نکته مهم است که تحقیقات بسیار بیشتری در این زمینه مورد نیاز است تا بفهمیم فتیش ها چگونه شروع می شوند، چه کسی احتمال بیشتری دارد که آنها را داشته باشد و چگونه بر رفتار تأثیر می گذارد.

چه نوع افرادی به فوت فتیش علاقه دارند؟

فوت فتیش یکی از رایج‌ترین فتیش‌ها است، اما تحقیقات زیادی در مورد چگونگی و چرایی رشد آن‌ انجام نشده است. دکتر جاستین لهملر، محقق مؤسسه کینزی، به مجله سلامت مردان گفت که محققین فکر می کند فتیش ها رفتارهای آموخته شده هستند. به عنوان مثال، فرض کنید شریکی دارید که به طور خود به خودی اندام تناسلی شما را با پاهای خود تحریک می کند، و این چیزی است که قبلاً هرگز تجربه نکرده اید.

«اجازه دهید همچنین بگوییم که اتفاقاً آن را بسیار لذت‌بخش می‌دانید و ارگاسم شدیدی داشتید. این می تواند تقویت مثبتی ایجاد کند که شما را به تکرار تجربه در آینده سوق داده و در نتیجه زمینه را برای فتیش پا فراهم کند. محقق دیگری، ویلایانور راماچاندران، معتقد است که فتیش پا می تواند برای برخی افراد ایجاد شود، زیرا بخشی از مغز که تحریک تناسلی را پردازش می کند، در مجاورت بخشی از مغز ما است که احساسات افراد از پاها را پردازش می کند.

زیگموند فروید آن را به دوران کودکی ما (تجهیزات کلاسیک فرویدی) مرتبط کرد

علاقه مردان به پای زنان (فوت فتیش)

آیا فوت فتیش بد است؟

فتیش یک اختلال روانپزشکی نیست. فوت فتیش توسط نسخه پنجم راهنمای تشخیصی و آماری اختلال‌های روانی تنها به عنوان یک اختلال تعریف می‌شود که باعث «پریشانی یا اختلال بالینی قابل توجه در عملکرد اجتماعی، شغلی یا سایر زمینه‌های مهم عملکرد شود».

کلمه فتیش تمایل دارد ایده فردی را تداعی کند که نسبت به چیزی که به نظر آنها جنسی است وسواس دارد تا حدی که ممکن است قراردادهای اجتماعی را رها کند، مردم را آزار دهد یا حتی قانون را زیر پا بگذارد تا به آنچه می‌خواهند برسند. Lehmiller توضیح می دهد که این نادر و شدید است. او می نویسد، درست تر است که فتیش ها را به عنوان “ترجیحات برای اشیاء خاصی که باعث تقویت رابطه جنسی می شوند” در نظر بگیریم.

فوت فتیش هیچ مشکلی ندارد و هیچ مشکلی برای شما دو نفر ایجاد نمی کند که با هم آن را کشف کنید و از آن لذت ببرید.» اگرچه ممکن است زندگی جنسی شما نیاز به تنظیم کمی داشته باشد، اما برای شما به همان اندازه مهم است که از آن به صورت مشخص و معینی بهره مند شوید.

علاقه مردان به پای زنان (فوت فتیش)

درمان اختلال فتیش چگونه است؟

هنگامی که فوت فتیش به یک اختلال تبدیل شود، می تواند منجر به فعالیت غیرقانونی، از دست دادن علاقه به فعالیت های جنسی معمول و روابط ضعیف شود. در این موارد، درمان فتیش برای کاهش اتکا به فتیش و افزایش علاقه به محرک‌های قابل قبول ضروری است.

در زیر درمان های معمولی که ممکن است مورد استفاده قرار گیرند آورده شده است.

 

درمان شناختی- رفتاری

روش‌های درمان شناختی رفتاری (CBT) مانند درمان بیزاری، بازسازی ارگاسم و شرطی‌سازی پنهان ممکن است برای فوت فتیش استفاده شود.

در درمان بیزاری، افکار فتیش با یک محرک بد، مانند شوک الکتریکی، همراه می شود.

در طی حساس‌سازی پنهان، فرد درگیر فانتزی درباره فتیش می‌شود و سپس نتیجه‌ای منفی را تصور می‌کند، مانند ورود تمام خانواده‌اش در حالی که درگیر فتیش است. با این حال، این تنها یک مثال است. پیامد منفی بسته به آنچه که شخص بیشتر از همه منفی و/یا تحقیرکننده می‌بیند متفاوت است.

در طول بازسازی ارگاسم، از افراد خواسته می شود تا درست قبل از ارگاسم افکار خود را در مورد فتیش به چیزی قابل قبول تر (مانند شریک زندگی خود) تغییر دهند. اعتقاد بر این است که این امر میل جنسی قابل قبول را تقویت می کند.

 

درمان روان پویا

با توجه به این واقعیت که تئوری هایی وجود دارد مبنی بر اینکه فتیش ها در برخی از ارتباط ها در دوران کودکی منشأ می گیرند، جای تعجب نیست که برخی از درمانگران ممکن است از تکنیک های روان پویشی برای کار با ناخودآگاه هنگام کشف فتیش ها استفاده کنند.

 

دارو

داروهایی مانند آنتی آندروژن ها (برای کاهش میل جنسی و کاهش تخیلات جنسی) و مهارکننده های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) (برای بهبود خلق و خو) ممکن است برای فتیش های بی نظم استفاده شوند. با این حال، برخی از داروها می توانند عوارض جانبی قابل توجهی داشته باشند که باید در نظر گرفته شوند.

 

چگونه همسرمان را برای فوت فتیش راضی کنیم؟

در طی چند سال اخیر در داخل کشور و حتی کشورهای پیشرفته مانند امریکا و انگلستان داشتن فتیش های جنسی می تواند به عنوان یک مشکل و اختلال در نظر گرفته شود و افراد نمی توانند آن را به شریک جنسی خود انتقال دهند.  تصور کنید شما قصد دارید به همسر خود بگویید که او را دوست دارید ولی پاهای او را بیشتر از خودش دوست دارید.  چه حسی به همسر شما دست میدهد؟

بنابراین چگونه می توانید به شریک زندگی خود بفهمانید که یک فتیش پا دارید؟

در مرحله اول باید به یاد داشته باشید  هنگامی که صحبت از فتیش جنسی خود به میان می آورید ممکن است شریک شما آن را نادیده گرفته و حتی به صورت منفی آن را نکوهش کند. نادیده گرفته شدن فوت فتیش شما به این معنا نیست که شما آدم بدی هستید. و این یک قضاوت ارزشی در مورد اینکه شما به عنوان یک شخص یا یک موجود جنسی هستید، نیست.

فوت فتیش جنسی  می تواند در میان بسیاری از بانوان به عنوان یک عمل غیر معمول در نظر گرفته شود از این رو شما باید از نظر ذهنی خود را برای هر شرایط آماده کنید. در مرحله دوم را باید به صورت مرحله به مرحله برای شرایط خاص آماده کرده و بعد از آن که او را نسبت به فوت فتیش آگاه ساختید علاقه و نظر خود را نیز در مورد آن با او در میان بگذارید.  به یاد داشته باشید فوت فتیش یکی از کم ضررترین علایق جنسی می باشد و شما می توانید  با در میان گذاشتن این موضوع جنسی خود آن را به راحتی ارضا نمایید.

 

 

 

مطالب مرتبط پیشنهادی:

تشخیص میل جنسی و شهوت از روی ظاهر و چهره

دلیل علاقه مردان به رابطه دهانی

مرد از کدام قسمت بدن زن خوشش میاد؟

امتیاز شما به این مطلب

منبع: ebkorean.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *